Tunalar

Geçmişi 1918 yılına uzanan Tunalar ailesi, Erol Tuna ve kardeşlerinin 1982 yılında birlikte kurdukları Tunalar İnşaat Tic. Ltd. Şti. ile şirketleşerek ticari hayata atıldı. Tunalar İnşaat Tic. Ltd. Şti. Tunalar Şirketlerinin ilk kurumsal şirketi olup, kuruluşundan bugüne kadar İnşaat, Beyaz Eşya ve mağazacılık sektöründe ticari hayatını sürdürmektedir. Perakende mağazacılık faaliyetinin yanında etunalar.com alışveriş platformu üzerinden de online satış hizmeti sunmaktadır.

1989 yılında Tunalar ailesinin ikinci şirketi olan Tunalar Otomotiv Turizm Tic. Ltd. Şti. kurularak Ford bayiliğine başlamış ve kuruluşunun ardından 1994 yılında ilk Ford Plazalardan biri olan Yıldızlı Ford Plaza yapılarak ticari hayata geçirilmiştir. Yıldızlı Ford Plaza’da satış, servis ve yedek parça alanlarında sunduğu hizmetle otomotiv sektöründeki başarıları ile faaliyetlerini sürdürmüştür.

1995 yılında Tunalar Sigorta Şirketi kurularak Kasko ve Trafik Sigortası üretimiyle bölgenin önde gelen acenteleri arasına girmiştir.

1999 yılında Tunalar ailesinin ikinci Otomotiv şirketi olan Tunalar Motorlu Araçlar Turizm Tic. Ltd. Şti. ile Fiat Markasının ana bayiliğine başlamıştır. Trabzon Söğütlü Beldesinde yer alan Tunalar Fiat Plaza’ da müşterilerine satış, servis ve yedek parça hizmetlerini vermektedir. Ayrıca Alfa Romeo ve Jeep markalarının satış, servis ve yedek parça hizmetlerini Trabzon Fiat Plaza’da bölgenin hizmetine sunmaktadır.

2005 yılında satış hizmetleri olarak Ordu ilinde başlanan Fiat yetkili satıcılığı, 2008 yılında Ordu Fiat Plaza’mızın hizmete girmesiyle satış, servis ve yedek parça faaliyetleriyle hizmete devam etmiştir.

Tunalar 2.El olarak ikinci el otomotiv sektöründe ise 2007 yılında Trabzon, Ordu ve İstanbul’da faaliyete başlamıştır. İkinci elde sıfır araç garantisi veren Tunalar, bu alandaki birikimini bugün Otomobilen markası ile ülke geneline yaymış durumdadır. Otomobilen şirketi, İstanbul Pendik, Ankara, İzmir, Samsun, Ordu ve Trabzon’da hizmet vermekle birlikte yeni şubeler açarak büyüme potansiyeline sahiptir. Otomobilen şirketi hedefleri doğrultusunda büyüyerek ülke çapındaki en güçlü 2.el otomobil markası olmayı amaçlamaktadır.

2007 yılında Trabzon’da Budget Lisansiye Bayiliğini alarak başladığı günlük araç kiralama faaliyetine bugün Trabzon Havalimanı, Giresun- Ordu Havalimanı ve Samsun Havalimanında devam etmektedir.

Tunalar ailesi araç kiralama sektöründeki artan bilgi birikimini kendi markasını inşa etmekte kullanmış ve 2013 yılında Rent Go firmasını hayata geçirmiştir. Markası ile kiralama sektöründe daima yeni ve güvenli araç, yüksek hizmet kalitesi ve ekonomik fiyat garantisi sunmayı hedeflemektedir. 22 Kiralama ofisiyle Türkiye’de araç kiralama sektöründeki en güçlü yerli marka olmayı ve kıyaslanamaz müşteri sadakatini amaçlayan Rent Go, günlük araç kiralamanın yanında Rent Go Filo ile uzun dönem araç kiralama ihtiyaçlarını da karşılamayı hedefleri arasına almıştır.

Turizm alanında ise; 2013 yılında Hilton Garden Inn markası Tunalar topluluğuna dahil edilmiştir. Garden Inn markası ile başladığı faaliyetini 2018 Yılında DoubleTree By Hilton olarak sürdürmeye devam etmektedir.

Ford Trucks yetkili bayi olarak ağır ticari araç sektöründe de hizmet vermeye başlayan Tunalar ailesi 2015 yılında Samsun’da, 2016 yılında ise Trabzon Çağlayan mevkiinde satış, servis ve yedek parça hizmeti vermeye başlamıştır.

Sürekli büyüyerek iş kollarını genişleten Tunalar Ailesi 2017 Yılında Volvo yetkili bayi olarak satış ve servis hizmetini bölgeye sunmuştur.

2017 yılı Aralık ayında Trabzon ilinde Varta akü bayiliğini bünyesine katmıştır. Samsun ilinde 2019 yılında Castrol bayiliğini alarak büyümeye devam etmektedir.

MNB Bilişim, bir Tunalar grup şirketi olup, 2017 yılından itibaren yazılım ve bilişim alanlarında faaliyet göstermektedir. Trabzon Teknokent’te start-up olarak faaliyetine başlamıştır.

Esas faaliyet alanları olan otomotiv, beyaz eşya ve turizm alanlarındaki büyüme potansiyellerine odaklanarak, dinamik ve tecrübeli ekibiyle aynı heyecanı yaşamanın gururunu taşımaktadır.

BİZE ULAŞIN
Satış Tunalar Fiat Plaza Söğütlü 61300 Akçaabat Trabzon
Satış Telefon: 04624321434
Showroom Telefon: 0462 666 61 00
info@tunalarjeep.com
info@tunalaralfaromeo.com
08:30 - 18:00 (Hafta içi)
08:30 - 18:00 (Cmts)
Servis: Tunalar Fiat Plaza Söğütlü 61300 Akçaabat Trabzon
Showroom Telefon: 0462 666 61 00
info@tunalarjeep.com
10:00 - 17:00 (Hafta içi)
EKİBİMİZ
Savaş Yaşar
Savaş Yaşar
Satış Müdürü

Tel : 0561 611 47 22

savasyasar@tunalarjeep.com

Merve Reis
Merve Reis
Müşteri İlişkileri Sorumlusu

Tel :

mervereis@tunalarfiat.com

Ayşegül Çakmak
Ayşegül Çakmak
Satış Danışmanı

Tel :

aysegul.cakmak@tunalarjeep.com

Gökhan Koç
Gökhan Koç
Servis Müdürü

Tel : 05061565688

gokhankoc@tunalarfiat.com

Merve Yılmaz
Merve Yılmaz
Servis Danışmanı

Tel :

merve.yilmaz@tunalarfiat.com

Lokman Bayram
Lokman Bayram
Servis Teknik Uzmanı

Tel : 0533 747 63 57

lokman.bayram@tunalarfiat.com